BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Knyga – geriausia dovana mažiesiems

knygos vaikams

knygos vaikams

Retas kuris suaugęs nejaučia nostalgijos, žvelgdamas į vaikišką knygą. Knygos vaikams – tai priemonė, skirta pažinti naują, didelį ir be galo įdomų pasaulį. Tai – ne vien nepakeičiamas malonumas, bet ir veiksmingas ugdymo būdas. Šiandien vaikiškų knygų įvairovė yra kaip niekad didelė. Todėl toks pirkinys pradžiugins ne vien tėvelius, bet ir pačius skaityti besimokančius ar jau pramokusius mažuosius.

Nepakartojama knygų galia

Esama daugybės teorijų, susijusių su sėkmingu vaikų auklėjimu. Jos neretai prieštarauja vienos kitoms, kelia aršias diskusijas. Vis dėlto specialistams jokių abejonių nekelia viena ugdymo priemonė. Be abejonės, tai – knyga. Knygos vaikams yra naudingos dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, jos padeda tobulėti dar net negimusio kūdikio pojūčiams. O ir mažyliui gimus, knyga yra puikus vedlys į didįjį nepažintą pasaulį. Skaitymą pamėgęs vaikas lengviau bendrauja, yra supratingesnis ir guvesnis.

Vaikiškos knygos yra pati geriausia vaizduotės lavinimo priemonė. Be to, jos supažindina vaikus su kalba ir raštu. Skaityti dar nemokantys mažyliai mielai liečia knygų puslapius, susipažįsta su raidžių įvairove, o balsus tėvų skaitymas padeda lengvai suprasti ir įsiminti pirmuosius žodžius. Specialūs leidiniai puikiai patenkina bet kokio amžiaus vaikų smalsumą, naujų istorijų ir žinių troškimą. Be to, skaitymas puiki proga sukurti glaudesnį, artimesnį ryšį su mažuoju pasaulio gyventoju. Taigi, knygu nauda vaikams yra tiesiog stulbinanti. Todėl jos simbolizuoja ir rūpestingumą, ir meilę, ir išmintį.

Kaip atrasti tinkamiausią?

Knygų pasiūla yra labai didelė, todėl ieškant geriausio leidinio reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Ko gero, lengviausia yra ieškoti knygos vaikams internete. Čia vaikiškų knygelių ypač daug – ne vien įprastų spausdintinių, bet ir modernių elektroninių.

Pirmiausia derėtų įvertinti vaiko, kuriam renkama knygelė, amžių ir pomėgius. Jei mažylis dar tik pradeda tirti pasaulį, jam turėtų patikti spalvingos, tvirtų lapų, dailios, išlankstomos knygos vaikams internetu. Mažiems vaikams ypač didelį įspūdį palieka garsus skleidžiančios knygelės. Siekiant sudominti, verta paieškoti leidinių su medžiagos, plastmasės detalėmis.

Vyresniems, skaityti jau besimokantiems vaikams derėtų paieškoti knygų, parašytu aiškiu, dideliu šriftu. Jų turinys neturėtų būti sudėtingas, todėl ypač tinka pasakų, sakmių ir kitokie rinkiniai. Vaikams dar paūgėjus, galima dairytis enciklopedijos, žinyno ar panašios knygos vaikams internetu.

Nepriklausomai nuo to, ar ieškote elektroninės, ar spausdintinės knygos vaikams, derėtų atidžiai įvertinti jos kokybę. Juk knygos vaikams internete, kaip ir įprastuose knygynuose, skiriasi ne vien populiarumu ar kaina. Kadangi vaikų atmintis yra imli ir greita, tekstas turi būti ne vien įdomus, bet ir taisyklingas. Juk tai – viena pirmųjų mažylio pažinčių su kalba.

Knyga internetu – ne tik šiuolaikiškiems

Knygos vaikams internetu domina vis daugiau žmonių. Tam įtakos turi ne vien bendras apsipirkimo internete populiarumas. Elektroniniai knygynai verti dėmesio ir dėl to, kad juose lengviausia rasti įdomią ir kokybišką knygą už prieinamą kainą. Čia galima dažniau aptikti įvairių akcijų ir nuolaidų.

Be to, toks apsipirkimo būdas taupo laiką. Jaunieji tėveliai paprastai susiduria su begale rūpesčių. Todėl galimybė surasti ir užsisakyti reikiamą knygelę neišeinant iš namų yra ypač naudinga. Virtualioje erdvėje siūloma knygų tiek lietuvių, tiek užsienio kalbomis, todėl čia geriausią pirkinį randa net ir ieškantieji dovanų užsienyje gyvenantiems vaikams.

Knygose nuo seno kaupiama iš kartos į kartą perduodama išmintis. Dėl to jų skaitymas netgi gali nulemti gyvenimo pokyčius. Atidžiai parinktos knygos vaikams dovanoja ne vien žinias, bet ir leidžia atrasti didžiulį skaitymo malonumą. Taigi, padovanoti nepakartojamą džiaugsmą visai nesunku. O kokia padėka gali būti geriau, nei nuoširdi laimingo vaiko šypsena?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments are closed.