BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujos knygos mano lentynoje

naujos knygos

naujos knygos

Nesunku atsakyti, kokios yra naujos knygos mano lentynoje. Tai ne visada bus ką tik išleistos ir vos ne iš pristatymo dar su autoriaus parašais paženklintos knygelės. Nes dažniausiai perku tada, kai kažkas patraukia dėmesį, kai surandu kažką, ko seniai norėjau, pigiau, kai tiesiog būna bloga nuotaika. Taigi, dabar aš apžvelgsiu, ką matau savo lentynoje.

Pulgis Andriušis
Tai autorius, apie kurį turbūt mažai kam tekę girdėti, o tie, kurie visgi susipažino su jo kūryba, dalijasi į dvi priešingas nuomones turinčias grupes. Vieni pasakytų, kad šis autorius yra talentingas ir be reikalo užmirštas prozininkas, kitiems norėtųsi daugiau veiksmo, daugiau siužeto, holivudiškumo ir pataikavimo skaitytojams. Man Pulgis Andriušis patinka savo išskirtinai plačiu ir sąžiningai naudojamu žodynu, sugebančiu atgaivinti ir personifikuoti pasaulius, kurie paprastai stovi negyvi ir nejudinami. Čia pas mane yra ne naujos knygos, o senesnės leidimas. Tai jo apysakos „Anoj pusėj ežero“. Šis įdomus praėjusio amžiaus pradžios – vidurio rašytojas pateikia augalų, pievos gyvenimą – kaip žmonių bendruomenės. Tarp augalų ir kitų peizažo komponentų galioja panašūs gyvenimo principai, kaip ir tarp žmonių. Nuostabu yra tai, kad šiose apysakose augalai ir gamta prabyla ne kvailu vaikišku naiviu balseliu ar atsiskleidžia nuspėjamais charakteriais, o pasirodo kaip labai savotiški, nenuspėjami ir gilūs personažai. Dar neperskaičiau visko, tačiau ketinu baigti. Tik, bėda, skaitant visada kyla noras atsidurti tokioje laukinėje ir užpelkėjusioje gamtoje, tačiau ne visada galiu tai padaryti.
Žinau, kad jo naujos knygos „Pegasas“ ar kituose knygynuose jau irgi yra išrikiuotos. Tai jo feljetonų rinkiniai, kurie kritikų vertinami ne taip geriau kaip apysaka, tačiau, manau, irgi būtų verta dėmesio.

„Banginis prarijo lietuvį“
O tai – dar viena puiki lietuvio knyga, taip pat nestokojanti humoro. Šios naujos knygos „Tyto alba“ leidyklos išleistos. PASirodė humoro antologija berods pernai metų žiemą. Knyga labai daili, man malonu ją matyti vizualiai. Tai – senų laikraščių ištraukos. Tiksliau, kaip sako pats autorius, ištraukos iš tarpukario spaudos, kurioje būdavo keista skiltis, skirta žmonių žinutėms. Tos žinutės čia sugrupuotos pagal temas. Vien dėl to, kad tiek daug laiko praėjo nuo tada, kai visa tai spausdinta – skaityti yra labai įdomu.

Saramago „Aklumas“
Tai jau nebe naujos knygos viršelis šmėkščioja mano knygų lentynoje, tačiau, ką padarysi, tik dabar leidau sau įsigyti šią knygą. Portugalų rašytojas, neseniai iš gyvenimo pasitraukęs Nobelio taikos literatūrinės premijos laureatas knygoje pateikia galimą pasaulio pabaigos situaciją. Katastrofa – visi pamažu ima akti. Kokie principai galioje kitokioje, persitvarkiusioje visuomenėje? Ar žmonės tampa žvėrimis? Nenoriu sakyti anonsų, tačiau, patikinsiu, knyga yra viena geriausių mano apskritai skaitytų. Tiesiog ryte suryji ją ir dar kartą susimąstai apie žmogiškumą. Tai gali būti puikios naujos knygos paaugliams ir suaugusiems.

Camus „Maras“
Galima sakyti, klasika. Tačiau įsigijau gana seną leidimą. Man rodos, kad Camus naujos knygos „Caga“ buvo išleidusi pakartotinai. O galbūt klystu. Kaip ten bebūtų, mano turimas „Baltų lankų“ leidimas atrodo labai patrauklus. Albertas Camus yra laikomas egzistencialistu. Jo proza – lengva ir skaidri kaip stiklas, tačiau ir giliai pjaunanti. Čia nerasi manieringos kalbos, sunkių, bereikalingų sakinių. Pasakojimas vyksta, ir įvykiai nutinka, leidžiantys atsiskleisti kai kuriems žmogaus prigimtiniams bruožams, ydoms ir privalumams. Svarstau, galbūt Jotema naujos knygos turi daugiau Camus vertimų. Nors galbūt ir vėl kažką painioju. Reikėtų pažymėti, kad jau keli metai mano lentynoje neegzistuoja naujos knygos – detektyvai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments are closed.