BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pokalbis apie kineziterapiją

kineziterapija

kineziterapija

Iš senosios prokalbės išvertus žodį kineziterapija, gausime frazę „gydymas judesiu”. Šios srities gerbėjai puikiai žino, kad nebūtina visas ligas gydyti vaistų kalnais ar kažkokiais pačiais sudėtingiausiais metodais. Daugybė ligų gali būti išgydomos tiesiog pasirenkant teisingą judėjimo kryptį. Apie tai mums pasakoja kineziterapijos gydytojas.

Sakykite, kas apskritai yra kineziterapija, Vilnius juk pilnas tokio tipo gydytojų?

Iš tiesų, kineziterapija tampa vis populiaresniu dalyku, ypač nuolat įsitvirtinant visokioms ekologijos ir natūralumo nuostatoms. Juk plinta veganizmas, vegetarizmas, ekologiniai judėjimai. Taigi, žmogaus organizmo srityje taip pat žmonės atsargiau žiūri į nenatūralius procesus. Daug kas susidomi homeopatija, kurią aš asmeniškai laikau placebo tipo dalyku. Tačiau daugiausiai dėmesio susilaukia kineziterapija. Vilnius yra Lietuvos sostinė, didžiausias miestas, todėl čia ir rasti galima tikrai daug puikių pasirinkimų, susijusių su veiksminga kineziterapija. Iš esmės, šias paslaugas galima gauti tiek šeimos klinikose, tiek sporto salėse, tiek pas privačius specialistus. Svarbiausia, kad žmogus žinotų, jog savo negalią ir problemas gali iš tiesų įveikti ir tokiu būdu. Tai visada yra kažkiek ir jo paties pasirinkimas. Nebūtina tik aklai klausyti gydytojų patarimų ir sekti rekomendacijomis. Tam tikrus dalykus jūs visada galite atlikti savarankiškai.

Kokioms ligoms esant yra naudinga kineziterapija - reabilitacija ?

Na, pirmiausiai, kaip pats paminėjote, tai šis sutrikimas iš tiesų gali būti traktuojamas būtent kaip reabilitacija. Vadinasi, jūs galite tiesiog reabilituotis. Labai dažnai žmonės po visokių traumų, susirgimų, ligų tiesiog nori reabilituotis, atsigauti. Taigi, tam tikrai tinka įvairios kineziterapijos procedūros. Jos gali gerinti kraujo apytaką, padėti atsigauti kažkokiems raumenims. Tokie dalykai visada leidžia žmogui jau ir psichologiškai pasijausti geriau. Nes jis žino, kad ne tik ryja vaistus, bet ir daro kažką, kas gerai jo sveikatai visapusiškai. Aišku, visada po visokių judėjimo aparato sutrikimų labai praverčia kineziterapija, po operacijos ji irgi gali būti reikalinga, jeigu tik žmogus gali judėti.

Kokiu principu yra parenkami tie pratimai?

Taip pat, kaip ir bet kokio kito tipo gydymas, taip ir kineziterapija yra skiriama ne atsitiktinai, o individualiai pritaikoma žmogui pagal poreikius. Žiūrima į tai, kuo jis serga, kodėl serga, kas jam yra ne taip. Gal žmogaus nesveika koja, gal nugara, o gal jam šiaip reikia tiesiog emocinio kažkokio nusiraminimo. Taip pat ir nėščioms moterims būna labai naudingos procedūros, skirtos palengvinti nėštumo savijautai. Tai nėra atsitiktiniai pratimai, ir nėra kažkokios universalios kineziterapijos. Viskas yra visada pritaikoma žmogui ir skiriama pagal jo poreikius.

O kur geriau kreiptis dėl kineziterapijos - į savo šeimos gydytojus, ar eiti privačiai?

Aš tikrai negaliu kalbėti už kažkokius konkrečius gydytojus ar įstaigas. Iš esmės, viskas gali visada būti labai skirtinga. Žinot, kaip būna. Vienur vieni geri specialistai, kitur kiti. Pats žmogus atsirenka, kur jam malonu bendrauti, kur jam priimtina ir galimybės leidžia. Dažniausiai vizitą pas kineziterapeutą rekomenduoja šeimos gydytojas ar traumatologas. Taip nebūna, kad žmogus vieną dieną pats sugalvoja pirma nueiti pas kineziterapijos specialistą. Vis tiek, jeigu jis turi problemų, tai turi būti pirminės sveikatos apsaugos grandys. Gal kažkokie gydytojai, kurie anksčiau tiria jo sveikatos būklę, kurie gydo, o gal tie, kurie rūpinasi po traumos. Į gydymo judesiu užsiėmimus žmogus jau būna siunčiamas vėliau, tiksliai žinant jo diagnozę ir nustačius, kokius jam reikia atlikti pratimus, kad sveiktų, o ne kenktų sau.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą